RÖMORK / Y.RÖMORK (O1 – O2)

Fine Dining experience

Günümüzde otomobil, kamyonet vb. araçların arkasında kullanılan ve ülkemizde de sıkça görmeye başladığımız küçük römorkların, karavanların, çekme karavanların Tip onay belgesi alması zorunludur. Bu römorklar kategori olarak O1 ve O2 şeklinde sınıflandırılmaktadır:

O1 Kategorisi: Azami kütlesi 0,75 ton’u aşmayan römorklar.

O2 Kategorisi: Azami kütlesi 0,75 ton’u aşan, 3,5 ton’u aşmayan römorklar.

O1-O2 kategorisi römork – karavan üretimi yapan bir firmanın gerekli test ve denetimlerini yaptırması, rapor veya araç onaylarına sahip olması gerekmektedir. İlgili yönetmelikler kapsamında alınan sistem onayları veya test raporları ile üretici firma; EU 2018 / 858 Avrupa Tip onayına başvurarak araçlarına onay alabilmektedir. Mevcut yürürlükte olan ithalat ve ihracat kanunları kapsamında Avrupa Topluluğu harici ülke üreticilerinin yurtdışına gerçekleştirdiği ihracatta Tip Onay Belgesi zorunlu hale gelmiştir. Sadece onay sahibi kuruluşların ürünleri Avrupa pazarında serbest dolaşım hakkına sahiptirler.

Mobilite olarak bugüne kadar Türkiye ve yurtdışındaki müşterilerimize EU 2018 / 858/EC Avrupa Tip Onay Belgelendirme sürecinde destek olduk ve desteğimizi sürdürmekteyiz. O1 ve O2 Belgeli römork üreterek Türkiye ve avrupa standartlarına uygun satış yapabilirsiniz.